بیان دیدگاه

پروستات سرطان درمان متفاوت عوارض، مطالعه نشان می دهد

[ad_1]

پروستات سرطان درمان متفاوت عوارض، مطالعه نشان می دهد

News Picture: Prostate Cancer Treatments Have Varying Side Effects, Study Shows توسط Amy نورتون
به گزارش HealthDay

سه شنبه, مارس 21, 2017 (HealthDay News)–عوارض جانبی طولانی مدت درمان سرطان پروستات مختلف متفاوت است–و دانستن که ممکن است کمک به مردان تصمیم بگیرید که کدام یک برای آنها مناسب است.

که نتیجه دو مطالعه جدید 21 مارس در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است.

هر دو به دنبال مردانی که در اوایل مرحله سرطان پروستات درمان با روش “مدرن”–از جمله آخرین جراحی و تکنیک های تابش بود. و موجوداتی که عوارض جانبی گاهی تا سه سال ادامه داشت.

جزئیات، اما متنوع است.

بسیاری از مردان عمل جراحی برای برداشتن پروستات بود. به طور کلی، آنها تمایل به کاهش بیشتر در عملکرد جنسی آنها در مقابل مردانی که انتخاب کرده اید پرتو یا “فعال نظارت.”

آنها بیشتر در معرض ابتلا به بی اختیاری ادراری شدند.

از سوی دیگر مردان تحت درمان با اشعه به طور معمول تا به حال مشکلات بیشتری را با روده. اگر آنها نیز درمان، آنها نیز بودند در معرض خطر از علائم مربوط به هورمون–مانند گرگرفتگی و بزرگ شدن پستان.

در سمت روشن تر، مسائل با تابش عمدتا محدود به سال اول پس از درمان، گفت: دکتر دانیل Barocas محقق در یکی از مطالعات.

جای تعجب نیست، هر دو مطالعه در بر داشت مردان است که تصمیم گرفتند برای عمل جراحی یا اشعه عوارض بلند مدت نسبت به کسانی که انتخاب نظارت فعال بود.

با این روش مردان کردن درمان نفع داشتن سرطان خود را باید بررسی دوره ای آزمایش خون و نمونه برداری قرار داده است.

چون این بیماری اغلب آهسته در حال رشد است و هرگز به نقطه جایی که آنرا تهدید زندگی یک مرد ممکن است پیشرفت نظارت فعال یک گزینه برای سرطان پروستات است.

اما که لزوما به این معنی نیست نظارت فعال بهترین گزینه برای هر مردی یک Barocas است. دانشیار جراحی ارولوژیک دانشگاه واندربیلت در نشویل اوست.

خیلی بستگی دارد که سرطان است یا خیر “کم خطر”، او توضیح می داد. کم خطر سرطان پروستات ویژگی است که آنها را علامت گذاری به عنوان کمتر تهاجمی است.

“اگر شما در گروه کم خطر که”، Barocas گفت: “نظارت فعال بهترین انتخاب برای جلوگیری از عوارض جانبی درمان ممکن است.”

اما برای مردان با تهاجمی تومور پروستات, درمان به طور معمول برای بقای طولانی مدت توصیه شده است.

برای آن دسته از بیماران Barocas گفت، “این خیلی روشن است که درمان بهتر از هیچ درمان است است.”

دکتر فردی Hamdy استاد جراحی در دانشگاه آکسفورد در انگلستان است.

به طور کلی گفت تحقیقاتی که آنها را “بسیار کم” میزان مرگ از بیماری هنگامی که مردان مبتلا به سرطان پروستات خطر ابتلا به کم با دقت برای نظارت فعال انتخاب شده، نشان می دهد.

برای برخی از مردان فعال نظارت ممکن است اضطراب آور گفت: Hamdy است که سرمقاله با مطالعات منتشر شده نوشت.

اما وی افزود تحقیقات خود را که مردان در نظارت فعال نرخ بالاتر از اضطراب و یا افسردگی از بیماران سرطان پروستات است که درمان فوری انتخاب کنید را پیدا کرده است.

“اضطراب در بسیاری از این بیماران احتمالاً مربوط به تشخيص سرطان و این واقعیت است که [they] را با عواقب آن صرف نظر از درمان است که دریافت می کنند، زندگی می کنند” Hamdy گفت.

برای مطالعه آنها Barocas و همکارانش به دنبال 2550 مردان مبتلا به سرطان پروستات در بین 2011 و 2012. همه به حال تومورهای که پروستات محدود می شد. تقریبا 60 درصد جراحی بود; دیگر 23.5 درصد پرتودرمانی خارجی بود; و 17 درصد انتخاب نظارت فعال است.

سه سال بعد، مردان که عمل جراحی به حال رتبه های پایین تر به عملکرد جنسی آنها در مقابل دو گروه دیگر داد. آنها نیز تا به حال مشکل با بی اختیاری ادراری: 14 درصد گفته بودند “متوسط یا بزرگ مشکلی” نشت ادرار در مقایسه با 5 تا 6 درصد از مردان در گروه دیگر.

تابش و در همین حال، بزرگترین خطر مشکلات روده و عوارض هورمونی انجام. اما سال سه پژمرده.

دوم این مطالعه از مردان بیش از 1100 با مرحله سرطان در مراحل اولیه–مشابه یافته بود.

عمل جراحی انجام شده بالاتر از خطرات ناشی از نشت ادرار و اختلال عملکرد جنسی. به عنوان مثال، از مردان با عملکرد جنسی طبیعی قبل از جراحی، 57 درصد تابع “فقیر” دو سال بعد، محققان دانشگاه کارولینای شمالی در بر داشت گزارش شده است.

پرتودرمانی خارجی، دوباره، بیشتر کوتاه مدت مشکلات روده ایجاد می شود. این مطالعه همچنین شامل مردانی که براکی تراپی–نوع تابش داخلی است که رادیو اکتیو “دانه” در پروستات ایمپلنت قرار گرفته بودند. آن دسته از بیماران به حال بیشتر مسائل با انسداد مجاری ادراری و سوزش.

پس انسان با آن اطلاعات چیست؟ با توجه به Barocas، بیماران به پزشک خود در مورد نوع عوارض جانبی که ممکن است رخ دهد با هر یک از درمان–و سپس تصمیم می گیرید چه شخصا با زندگی می کنند می توانید صحبت کنید.

“اگر، به عنوان مثال، شما ضعیف عملکرد جنسی–در حال حاضر به عنوان بسیاری از بیماران در مطالعه بود–که عوارض به همان اندازه به شما معنی ممکن است”، گفت: Barocas.

برای مردی با کم خطر سرطان پروستات او اشاره کرد خطر ابتلا به عوارض جانبی درمان “قبول.” ممکن است

Hamdy ساخته شده نکته دیگر: در حالی که ربات به کمک جراحی است رفتن به رویکرد تبدیل شده است، آن نوع همان عوارض جانبی است که همیشه به حال سنتی جراحی باز است.

MedicalNews
کپی رایت © HealthDay 2017. کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد.

منابع: دانیل Barocas، دکتر، حد مایل در ساعت، دانشیار، جراحي ارولوژیک دانشگاه وندربیلت نشویل، Tenn.؛ فردی Hamdy، دکتر، استاد، جراحی، دانشگاه آکسفورد انگلستان; 21 مارس 2017 مجله انجمن پزشکی آمریکا


[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *