بیان دیدگاه

ساختار اصلی عمل های زیبایی

کویتیشن از تکنولوژی اولتراسوند یا به عبارتی امواج ماورا صوت و بصورت غیر تهاجمی انجام می شود ( منظور از غیر تهاجمی بودن اینست که در پوست برش و یا سوراخ ایجاد نمی شود ) برای حذف چربی های موضعی بدن استفاده می شود لذا به عنوان روشی برای تناسب اندام و کاهش وزن می توان به آن نگاه کرد .

.  مزیت اصلی کویتیشن غیر تهاجمی بودن و ارزانتر بودن آن نسبت به  لیپوساکشن است.

از این روش به عنوان روش فرم‌دهنده بدن  یا همان پیکر تراشی هم استفاده می‌کنند؛ چونکه  که نه تنها باعث از بین رفتن چربی می‌شود بلکه می‌تواند باعث فرم‌دهی دلخواه به آنها شود.

دستگاه لاغری کویتیشن اولتراسونیک  مانند روبولکس ، یکی از مدرن‌ترین دستگاه لاغری بدن است که از ترکیب دو تکنولوژی  رادیوفرکانسی دو قطبی و سه قطبی تشکیل شده است. این روش تأثیر قابل توجهی در سوزاندن چربی، فرم‌دهی بدن، سفتی پوست و کاهش سلولیت دارد. کویتیشن به عنوان یک جایگزین درمانی برای لیپوساکشن جراحی در نظر گرفته می‌شود. در واقع کویتیشن یک روش ایمن، مؤثر و بدون نیاز به جراحی برای از بین بردن چربی‌های جمع‌شده در سطوح مختلف بدن می‌باشد. در طی کویتیشن با استفاده از امواج فراصوت با فرکانس پایین برای از بین بردن چربی حتی در عمق استفاده می‌کنند. یک غلطک تولید میکرو حباب‌های خالی می‌کند که باعث ایجاد تنفس در بافت همبند می‌شود و همچنین تری‌گلیسیرید به مواد مایع بیشتر تبدیل می‌شود. با این عمل، بدن آسانتر باعث خروج تجمع چربی و سموم از طریق ادرار و مایعات لنفاوی، کاهش قابل توجه سلولیت می‌شود. یکی از نکات برجسته این روش نوآورانه آن است که هیچ خطر سلامتی وجود ندارد و باعث هیچ آسیبی به اندام و سلول‌های اطراف نمی‌شود، بنابراین کویتیشن سلولیت به عنوان یک درمان غیرتهاجمی در نظر گرفته می‌شود.
اساس درمان موفق کویتیشن مانند سایر روش‌های لاغری بر اساس رژیم درست غذایی شامل رژیم کم‌کالری و کم‌چربی و نیز ورزش می‌باشد و در صورت عدم انجام آنها احتمال ناموفق بودن و برگشت سریع چاقی وجود دارد. به دلیل اینکه این روش به شدت آب بدن را تبخیر می‌کند برای جلوگیری از کم آبی بدن قبل از شروع جلسه درمانی حداقل 1.5 لیتر آب و بعد از جلسه حداقل 3 لیتر آب باید نوشید. در نتیجه مراجعه به مراکز درمانی مجاز بسیار مهم است تا درصورت مشکلاتی از قبیل کم‌آبی، سوختگی موضعی و غیره بتوانند برای رفع مشکل کمک نمایند.

در این دستگاه از برخورد امواج صوتی (اولتراسوند) با سلول های چربی، موجب ترکیدن آنها و پارگی دیواره سلول می‎‎شود. سپس سلول‎های ‎چربی که بصورت مایع درآمده‌اند، بوسیله سیستم ‎لنفاوی تخلیه و ‎کلیه ها به شکل ادرار از بدن خارج می‎شوند.
•    ویژگی های کویتیشن
–     روشی غیرتهاجمی و بدون نیاز به عمل جراحی می‎باشد.
–    بدون درد و شیوه‎ای آسان
–    نتیجه بخش در عین داشتن امنیت
–    کوتاه بودن مدت زمان درمان (بین 15 الی 20 دقیقه)
–    بدون نیاز به دوران نقاهت و بستری شدن
–    قابلیت انجام برای تمامی نقاط بدن (حتی قسمت‌های حساس از جمله پشت زانو و غبغب)
–    به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه  می‎‎باشد.

•    نکات ضروری در انجام کویتیشن
–    در هنگام انتخاب مرکز درمانی از تخصص پزشک مطمئن شوید. کویتیشن به دلیل حساسیت بالا می‎بایست توسط افراد متخصص انجام شود. در غیر این صورت احتمال عوارضی چون سوختگی، افزایش فشار خون، چربی خون و …قابل پیش بینی  می‎‎باشد.
–    در شیوه کویتیشن ذرات چربی که در بدن آزاد  می‎‎گردند، در بدن به گردش در می‎آیند و سپس وارد جریان خون می‎شوند که احتمال ابتلا به قند خون و کلسترول خون وجود دارد. به همین دلیل در انجام کویتیشن باید دقت لازم را به کار برد.
–    قبل از شروع درمان باید به میزان حداقل ‎1 و نیم لیتر و پس از پایان کار نیز 3 لیتر آب بنوشید، زیرا کویتیشن موجب کاهش شدید آب بدن می‎شود.
–    در حین انجام عمل باید تمام وسایل تزئینی، فلزی و الکترونیکی از جمله گوشی تلفن را از خود دور کنید زیرا احتمال صدمه زدن به بدن و یا دستگاه الکترونیکی وجود دارد.

–    اساس درمان موفق توسط کویتیشن نیز همچون سایر روش‎های درمان چاقی، رعایت رژیم غذایی و انجام حرکات ورزشی می‎باشد که بدون آنها احتمال شکست یا برگشت چاقی وجود دارد..

مزایای لاغری با کویتیشن
–    لاغری با کویتیشن نیازی به بستری و بیهوشی ندارد.
–    هزینه درمان بسیار کم و مدت زمان بهبودی نیز کوتاه مدت می‎باشد.
–    لاغری با کویتیشن به بسیار راحت و بدون درد‎ ‎می‎باشد.
–     به دلیل حذف کامل سلول‎ها‎ی چربی امکان تجدید حیات دوباره برای آنها غیر ممکن‎ ‎می‎شود و لذا‎ ‎می‎توان گفت شیوه لاغری با کویتیشن برگشت ناپذیر است. اما نباید رژیم غذایی و حرکات ورزشی را پس از درمان فراموش کرد.
–    کویتیشن علاوه بر لاغری موضعی که شامل درمان چربي‎ها‎ي موضعي بازوها، شکم، کمر، بالاي ران، پشت زانو‎ ‎می‎باشد، قابلیت فرم دهی به چربی‎ها‎ را نیز دارد از این رو برای فرم دادن به اجزای صورت از این شیوه استفاه‎ ‎می‎شود.

•    نکته قابل توجه در شیوه لاغری با کویتیشن
لاغری با کویتیشن به واسطه امواج صوتی با فرکانس بالا‎ ‎صورت می گیرد که با ارتعاشات ناشی از دستگاه بر روی نقاط حساس بدن تأثیرات منفی دارند به همین دلیل به کسانی که دچار عارضه قلبی هستند و یا خانم‎ها‎ی باردار توصیه

‎ ‎می‎شود از این شیوه برای درمان چاقی استفاده نکنند.

کویتیشن مضرات
با توجه به اینکه کویتیشن مضرات و عوارضی را نیز در پی دارد دانستن آن برای افراد الزامی است. از جمله آنها:
–    ذرات چربی که به صورت مایع در‎ می‎آیند پس از ورود به خون موجب بالا رفتن کلسترول و تری گلیسرید خون‎ می‎شوند.
–    لرزش ایجاد شده از طریق دستگاه موجب پاره شدن غشای چربی‎ها می‎شود. اما هیچ تضمینی وجود ندارد که به ماهیچه‎ها، بافت عروقی، سیستم عصبی و ماهیچه‎ها بی‌تأثیر باشد و هیچ آسیبی به این قسمت‎ها وارد نشود.
–    بدون شک امواجی که از دستگاه خارج‎ می‎شوند بدون شک بر روی اعضای حساسی چون قلب تأثیر منفی بر جای خواهد گذاشت.
–    افزایش فشار خون نیز از جمله مضرات دیگر این شیوه است لذا به برخی کسانی که در شرایط ویژه و یا دچار بیماری خاص هستند اکیداً توصیه‎ می‎شود از انجام این شیوه برای کاهش وزن استفاده نکنند از جمله این افراد؛ خانم‎هاي باردار، شيرده يا تازه زايمان کرده، وجود تب بالا، بيماري سل، بيماري‎هاي شديد کبدي يا کليوي، هپاتيت، بيماري قلبي، بیماران ایدزی.
–    از دیگر مضرات استفاده از شیوه کویتیشن بروز مشکلات پوستی ناشی از ثابت ماندن پروب کویتیشن و بی‌توجهی تیم درمانی می‌باشد که منجر به سوختگی پوستی، التهاب و اسکار در ناحیه تحت امواج می‌گردد.
با توجه به کویتیشن مضرات کسانی که طالب تناسب انداسب بواسطه این روش هستند باید تمامی عوارض و خطرات آن را نیز در نظر داشته باشند.

دستگاه‎ها‎یی که در کویتیشن لاغری استفاده می‎شوند، قادرند تنها چربی‎ها‎ را مورد هدف قرار دهند، بویژه چربی‎ها‎یی که بافت سخت‎تر و به هم فشرده تری دارند. از کویتیشن لاغری به عنوان یک روش فرم دهنده بدن هم یاد می‎شود، زیرا این روش نه تنها چربی‎ها‎ را از بین می‎برد، بلکه می‎تواند به آنها فرم دلخواه را نیز بدهد. یکی از موارد استفاده کویتیشن لاغری فرم دادن به اجزای صورت است. دستگاه کوچکتر کویتیشن که مخصوص بافت‎ها‎ی صورت ساخته شده است، می‎تواند گونه‎ها‎ را بالا ببرد، گودی زیر چشم، پف چشم‎ها‎، چربی‎ها‎ی غبغب و چروک‎ها‎ را نیز از بین ببرد.
در هر جلسه کویتیشن لاغری، تعداد زیادی از سلول‎ها‎ی چربی از بین می‎روند و چون تکثیر آنها غیرممکن است، بنابراین درمان چاقی با کویتیشن ماندگار و همیشگی است.

 

سوالات رایج

  • در هر جلسه چند سانت از موضع کم خواهد شد؟

میزان تغییر سایز در افراد متفاوت است و به  سن، جنس، مقاومت بافت چربی و … بستگی دارد. نتایج کاهش سایز از جلسه اول قابل مشاهده می باشد. به طور کلی میتوان گفت در صورت رعایت رژیم غذایی مطلوب و فعالیت بدنی در هر جلسه 1 تا 4 سایز (2 تا 8 ساتی متر) در نواحی بزرگ مثل شکم و پهلوها کاهش سایز خواهیم داشت.

  • تعداد جلسات استفاده از دستگاه چگونه است؟

بصورت هفته ای یک جلسه می باشد و مابین 6 الی 12 جلسه بسته به میزان چربی ادامه می یابد.

  • آیا این روش درد هم دارد؟

خیر در این روش فرد کاملا راحت است و به هیچ عنوان احساس درد ندارد.

  • آیا همه افراد می توانند از این روش استفاده نمایند؟

محدودیت استفاده از امواج اولتراسوند در افراد دارای کبد چرب، فشار خون و چربی بالا، صرع، پیوند کلیه وقرنیه، ایمپلت، پروتز فلزی، بارداری و شیردهی و افراد دیابتیک می باشد.

  • آیا استفاده از این دستگاه عوارضی دارد؟

بر اساس آزمایش خون و داده های بالینی بیماران (قبل و بعد از اولتراسوند) هیچ عارضه بالینی خاص و یاعارضه جانبی ناشی از اثرات غیر طبیعی مواد شیمیایی فیزیکی و تغییرات بیولوژیکی دیده نشده است.

نکات:

  • برای گرفتن نتیجه مطلوب باید تعداد و فواصل درمانی تنظیم شده را رعایت کنید.
  • در روز استفاده از دستگاه حداقل نیم ساعت پیاده روی یا ورزش هوازی انجام دهید.
  • بایستی در دوره استفاده از دستگاه از رژیم غذایی سالم پیروی کنید.
  • به طور کلی باید از مصرف چربی و کربو هیدرات ساده (برنج، شکر……) تا 24 ساعت بعد از درمان خودداری شود.
  • برای دفع مواد زائد چربی های آزاد شده از موضع، در طی درمان روزانه 1.5 تا 2  لیتر (8 تا 10 لیوان) آب بنوشید.

کلينيک تخصصي دکتر جواهري،در ضمينه عمل ليپوماتيک،ليپوليز،اولترازد فعاليت دارد و کليه اين فعاليت ها به صورت کاملا قانوني و رسمي بوده.پيکر تراشي بسيار حرفه اي را با دکتر جواهري تجربه کنيد و ديگر نگران چگونه لاغر شدنتان نباشيد.تمامي توضيحات مربوط به عمل ها در وب سايت موجود ميباشد و شما ميتوانيد گالري تصاوير مورد نظر را به صورت کامل مشاهده کنيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *