بیان دیدگاه

روش لیزر در عمل

دو واژه لیپولیزر و لیپولیز تعاریف متفاوتی دارند که بعضا به اشتباه ایندو از هم افتراق داده نمی شود لذا بصورت اجمالی توضیحاتی در خصوص تفاوت ایندو داده می شود.

لیپو = چربی  ولی  لیز= از بین بردن سلولها      منظور از “لیزر” = تکتولوژی کابرد لیزر

لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر یا پیکر تراشی با تکنولوژی لیز) یعنی در مورد هر روشی كه سبب تخریب بافت چربی می شود بكار برد .

روش کار لیپولیزر:

برای انجام کار با لیپولیزر ابتدا در سطح پوست سوراخهایی ایجاد می گردد و از طریق این سوراخها فیبر نوری به زیر پوست فرستاده می شود .از این فیبر لیزر بصورت پالسی به سلوهای چربی تابیده می شود و با حرارت زیادی که ایجاد می کند چربی ها ذوب می شود و سپس با لوله ساکشن این چربی های مرده جذب می شود .با توجه به ذوب شدن و مردن سلولهای چربی استخراج شده امکان تزریق مجدد چربی های استخراج شده به سایر نواحی بدن وجود ندارد .(بر خلاف لیپوماتیک)

متاسفانه یکی از عوارض لیپوساکشن می تواند  ایجاد سوختگی پوست و نکروز پوستی و مرگ سلول های پوستی می باشد .

روش کار با  لیزر لیپولیز :

ابتدا  مناطق مورد نظر را می بایست  استريل کرد و سپس چندین لیتر محلول تامیسنت به داخل چربی تزریق می گردد .بدنبال این مرحله سوراخهاي  به قطر دو الی 4 ميلي متري روي پوست ايجاد مي شود وفيبر نوري   وارد بافتهاي چربي زير پوست  می گردد .

دوره نقاهت :

بعد از انجام لیپولیز ، چندین روز استراحت  در منزل توصيه ميشود چونکه بعد از رفع اثر داروهاي بي حسي درد نسبتا زیادی را بیماران تجربه خواهند کرد .

تورم بعد از عمل تا چندین ماه باقی می ماند و می بایست برای چندین ماه گن پوشید .

نتیجه نهایی چه موقع مشخص می شود؟

تقريبا در همان روزها وهفته اول نتايج ابتدايي كاملا مشخص است  ولي نتيجه نتیجه نهایی معمولا نیاز به چنیدن ماه  صبر دارد .

دو واژه لیپولیزر و لیپولیز تعاریف متفاوتی دارند که بعضا به اشتباه ایندو از هم افتراق دادخ نمی شود لذا بصورت اجمالی توضیحاتی در خصوص تفاوت ایندو داده می شود.

لیپو = چربی   لیز= از بین بردن سلولها      منظور از “لیزر” = تکتولوژی کابرد لیزر

لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر یا پیکر تراشی با تکنولوژی لیز) یعنی در مورد هر روشی كه سبب تخریب بافت چربی می شود بكار برد .بطور مثال روش مزوتراپی كه در آن موادی داخل بافت چربی تزریق شود را هم می شود یك نوع لیپولیز شیمیایی تلقی كرد یا حتی لیپوساكشن اولتراسونیك را كه در آن بوسیله امواج مافوق صوت (اولتراسوند)بافت چربی ذوب می شود را هم می توان لیپولیز اولتراسونیك نامید .

در سیستم لیپولیزر  فیبر نوری لیزر از طریق سوراخ ایجاد شده در نواحی مختلف بدن وارد بافت چربی می گردد و بدنبال تابش اشعه لیزر Diode  بصورت پالسی ارسال می گردد که منتج به تولید گرما در بافت سلولهای چربی می شود و بدنبال آن سلولهای چربی  بصورت نیمه ذوب شده در می آید که می تواند بصورت فیزیکی با دستگاه ساکشن خارج گردد و یا از طریق سیستم لنفاوی بدن جذب گردد.

فرایند لیپولیزر بسته به میزان سطح چربی و منطقه بدن 1 الی 4 ساعت به طول می انجامد .همانطور که می اوان از مکانیسم دستگاه حدس زد شانس بالقوه تولید بیش از حد حرارت و ایجاد سوختگی و نکروز پوستی برای بیمار وجود دارد .

. بواسطه استفاده از ليزر ليپوليز ،‌لايه سطحي وزير پوست کمتر دچار عدم همسانی سطحی می شود و بر خلاف ليپو ساكشن ، پوست سفت شده وجمع مي شود .اين روش در چاقي هاي خفيف ومتوسط كاملا كافي مي باشد وديگر نيازي به ساكشن نمي باشد ولي در چاقي هاي شديد تر در حاليكه در لايه سطحي فقط از ليزر استفاده ميشود ، در لايه عميقي علاوه بر ليزر نياز به تخليه چربي ها هم مي باشد .

روش اجرایی لیزر لیپولیز :

بتدا تحت شرايط استريل موضع مورد نظر كاملا بي حس مي شود (بي حسي موضعي ) سپس سوراخهاي كوچك 1تا2 ميلي متري روي پوست ايجاد مي شود وفيبر نوري  نازك وارد بافتهاي چربي زير پوست وانرژي معيني از ليز به چربي ها تابانده مي شود كه باعث تخريب سلولهاي چربي مي شود . در صورتي كه چربي كمتر از 500 ميلي ليتر باشد نياز به اقدام ديگري نمي باشد و چربيهاي تخريب شده توسطسیستم  لنفاتيك بدن جذب مي شود ولي در صورتي كه چربي بيش از 500 ميلي ليتر چربيهاي مايع توسط مكش (ساکشن ) تخليه مي شود و نیاز به چندین جلسه لیزرلیپولیز می باشد.

 

نتيجه نهايي چه موقع مشخص مي شود ؟
تقريبا در همان روزها وهفته اول نتايج ابتدايي كاملا مشخص است وبه وضوح ازحجم چربي موضع كاسته مي شود. ولي نتيجه نتیجه نهایی معمولا نیاز به یک تا  سه ماه صبر دارد .

 

 

کلينيک تخصصي دکتر جواهري،در ضمينه عمل ليپوماتيک،ليپوليز،اولترازد فعاليت دارد و کليه اين فعاليت ها به صورت کاملا قانوني و رسمي بوده.پيکر تراشي بسيار حرفه اي را با دکتر جواهري تجربه کنيد و ديگر نگران چگونه لاغر شدنتان نباشيد.تمامي توضيحات مربوط به عمل ها در وب سايت موجود ميباشد و شما ميتوانيد گالري تصاوير مورد نظر را به صورت کامل مشاهده کنيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *