بیان دیدگاه

روش درمان چاقی به نام لیپوماتیک

بزرگی سینه در مردان ، ژنیکو ماستی نامیده می شود.این وضعیت در اکثر موارد جنبه بیماری ندارد ولی از نظر تناسب اندام و ظاهر برای مردان اهمیت دارد.لیپوماتیک ساکشن بهترین ، راحتترین و کم عارضه ترین درمان بزرگی سینه مردان می باشد.امروزه این روش جایگزین  جراحی سینه گردیده است که به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی به راحتی انجام می شود.ضمنا بدلیل لیفت همزمان پوست توسط این دستگاه شلی و افتادگی پوست معمولا دیده نمی شود

نکته مهمی که می بایست در بزرگی سینه آقایان مد نظر قرار بگیرد افتراق ژنیکوماستی حقییقی از ژینکوماستی کاذب می باشد که افتراق آن توسط پزشک می بایست داده شود.لازم به توضیح می باشد که درمان ایندو متفاوت می باشد

ژنیکوماستی در حقیقت بزرگ شدن باف غده ای پستانی می باشد که معمولا در زیر نوک سینه آقایان بصورت توده ای نسیتا سفت و با قوام لاستیکی خود را نشان می دهد در حالی که ژنیکوماستی کاذب چیزی نیست جز تجمع چربی زیر و اطراف سینه آقایان .

بعضا ممکن است در افرادی ژنیکوماستی و ژنیکوماستی کاذب بطور همزمان ایجاد گردد.

ژنیکوماستی دارای علل مختلف می باشد و بررسی های لازم پزشکی قبل  از درمان یک ضرورت می باشد .

در نمای شماتیک زیر تفاوت ژنیکوماستی و ژنیکوماستی کاذب و سینه نرمال آقایان به صورت مصور به شکل کشیده شده .

بزرگی سینه آقایان ژنیکوماستی و ژنیکوماستی کاذب

جهت افتراق این دو حالت پزشک می بایست از بیمار بخواهد که در حالت خوابیده دستانش را خم کند و به پشت سر خود قرار بدهد سپس پزشک با شصت و انگشت اشاره قوام بافت زیر نوک سینه بیمار را معاینه می نماید تا به وجود و یا عدم وجود بافت با قوام لاستیکی پی ببرد

physical exam of Gynecomastia

 

برای درمان ژنیکوماتسی کاذب لیپوماتیک روش بسیار مناسبی می باشد ولیکن درمان ژنیکوماستی شامل جراحی و برداشتن بافت غده ای زیر سینه در آقایان می باشد .

درمان غیر تهاجمی ژنیکوماستی کاذب شامل یکسری ورزشهای خاص می ابشد که در ذیل به آن اشاره شده

1

2

3

4

5

بر خلاف تصور عموم مردان نیز به صورت طبیعی مقداری هورمون زنانه در بدنشان تولید می شود ( و همینطور بصورت برعکس در زنان نیز این مساله  وجود دارد )

ژنیکوماستی در حقیقیت بخاطرکاهش هورمون تستسترون (هورمون مردانه ) در مقایسه با سطح هورمون استروژن (هورمون زنانه ) و ایجاد عدم تعادل بین سطط این دو هورمون می باشد .

بیشتر از نیمی از نوزادان پسر در بدو تولد ژنیکوماستی دارند که بخاطر انتقال هورمون استروژن مادری به خون جنین می باشد که این مساله طی دو الی سه هفته بهبود می یابد.

در آغاز فرایند بلوغ آقایان این بدلیل ایجاد عدم تعادل بین سطح هورمونی توضیح داده شده در بالا بعضا بعضی پسر ها بصورت گذرا دچار ژنیکوماستی می شوند.

در سن بین 50 تا 80 سالگی نیز حدود 25 درصد آقایان دچار ژنیکوماستی می شوند که این مساله نیز بخاطر عدم تعادل سطح سرمی هورمونهای جنسی می باشد .

بعضی از سایر علل ژنیکوماستی در ذیل عنوان شده

1-داروهای بکار برده شده جهت درمان بزرگی پروستات آقایان و یا داروهای درمانی جهت درمان سرطان پروستات  مانند finasteride Propecia  و spironolactone .

2-داروهای استرویید صناعی و آندوژن که بعضا افرادی که پرورش اندام کار می کنند بصورت غیر صحیح در باشگاهها استفاده می نمایند.

3-بعضی داروهای ضد اضطراب  مانند دیازپام

4-بعضی از داروهای تریسیکلیک ضد افسردگی مانند آمی تریپتلین ، کلومی پرامین ، دسپیرامین ،دوکسپین ،ایمی پرامین ، نورتریپتلین ،تریمیپرامین

5-داروی سایمتیدین که مشابه رانیتیدین می باشد و برای درمان زخم معده ویا ترش کردن معده کاربرد دارد

6-بعضی داروهای شیمی درمانی

7-بعضی داروهای قلبی مانند دیگوگسین  و داروهای بلوک کننده کلسیم جهت درمان قلب مانند مانند آملودیپین ،نیفیدیپبن ،وراپامیل ، دیلتیازم و غیره

8-بعضی از داروهای درمان ایدز

9-موادی مانند  آمفتامین و حشیش و ماری جوانا و هروئین و متادون

10- بعضی تومورها نیز می توانند ایجاد ژنیکوماستی نمایند

11 پرکاری تیروید نیز می تواند باعث ژنیکوماستی شود

12-بعضی از مشکلات کلیوی

13-سیروز کبدی و ضعف عملکرد کبد

14-سوء تغذیه و رژیم های سخت نیز می تواند باعث شود سطح سرمی تستسترون کاهش یابد در حالیکه سطح استروژن بالا باقی می ماند .

15-بعضی گیاهان عطاری مانند اسطوخودوس lavender

کلينيک تخصصي دکتر جواهري،در ضمينه عمل ليپوماتيک،ليپوليز،اولترازد فعاليت دارد و کليه اين فعاليت ها به صورت کاملا قانوني و رسمي بوده.پيکر تراشي بسيار حرفه اي را با دکتر جواهري تجربه کنيد و ديگر نگران چگونه لاغر شدنتان نباشيد.تمامي توضيحات مربوط به عمل ها در وب سايت موجود ميباشد و شما ميتوانيد گالري تصاوير مورد نظر را به صورت کامل مشاهده کنيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *