بیان دیدگاه

راه های مناسب انجام اولترازد

لاغری با امواج ماورا صوت و اولترازد

روش لیپوساکشن با امواج اولتراساند یا ماورای صوت مانند اولترازد روشی می باشد که مربوط به حداقل 4 دهه یا به عباتی حداقل چهل سال قبل می باشد و در حال حاضر به دلیل عوارض متعدد آن در کشورهای توسعه یافته ماند آمریکا و کشورهای اروپایی منسوخ شده ه ولیکن متاسفانه در ایران اخیرا روی دستگاه اولترازد خیلی تبلیغات غیر علمی و غیر کارشناسی شده شده و بعضا به عنوان جدید ترین روش به بیماران معرفی می گردد.

.اولترازد  جزو روشهای جدید محصسوب نمی شود و به نوعی روشی قدیمی محسوب می شود.

در وب سایت شرکت وارد کننده این دستگاه منسوخ که فاقد مجوزهای لازم مانند FDA  می باشد عنوان شده که این وسیله

پرقدرت ترین و سریع ترین لاغری جراحی جهان می باشد واولترازد  جدیدترین و موثرترین تکنولوژی پیکرتراشی در 5 سال اخیر می باشد .

جای بسی تاسف می باشد که ارگانهای نظارتی مانند وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نظارتی بر این تبلیغات ناصحیح ندارد و بدینوسیله برای کسب درآمد مخاطبین را از طریق شبکه های مجازی و اجتماعی گمراه می کنند .نکته قابل تامل در این است که در تبلیغات این شرکت هیچ گواه و مدرکی دال بر بی خطر بودن و ایمین بودن این دستگاه عنوان نشده.

دستگاه کره ای اولترازد   با ایجاد امواج صوتی با فرکانس بالا ،  در چربی ایجاد حرارت و انرژی می شود و بدنبال آن بافتی که مورد هدف دستگاه قرار می گیرد تخریب می گردد.خیلی ساده می توان حدس زد که حرارت زیاد این دستگاه چه پیامدهای بالقوه ای می تواند برای بیماران ایجاد کند.

اولترازد امواج با فرکانس بسیار بالا کار می کنند و به نوعی می توان از لحاظ حجم زیاد تولید انرژی آنرا به دستگاه ماکرو فر یا میکرویو تشبیه کرد.

اولترازد در حقیقت نوعی لیپوساکشن می باشد و باید این نکته را مد نظر قرارداد که اولترازد برای  کاهش وزن و درمان سلولیت و همچنین درمان  شکستگی های پوستی مخصوصا بدنبال حاملگی  دستگاه مناسبی نمی باشد

در تبلیغات دستگاه اولترازد عنوان می شود که این دستگاه با سرعت زیاد چربی را از بدن استخراج می کند.برای مخاطبین که کمتر با علم تخصصی پزشکی آشنایی دارند این باور ممکن است ایجاد شود که استخراج سریع چربی با اولترازد یک مزیت است حال آنکه بر خلاف باور عمومی این مطلب کاملا خلاف یافته های پزشکی و تحقیقات منتشر شده است .

برداشت سریع چربی ریسک پاره شده عروق خونی و آسیب به اعصاب را به  همراه خواهد داشت و پارگی عروق خونی باعث افزایش احتمال نشت چربی به گردش خون و ایجاد آمبولی ریوی و یا احتمال سکته قلبی و مغزی را به همراه خواهد داشت.

در اعمال برداشت چربی و زیبایی دقت از اهمیت بیشتری نسبت به سرعت برخورداد است و برداشت سریع چربی شانس کنده شدن مقادیر بیشتر در یک ناحیه و متعاقب آن ایجاد ناهمواری در پوست را در بر خواهد داشت لذا عنوان تبلغات پیرامون اولترازد مبنی بر سرعت بیشتر یک ضد تبلیغ محسوب می بشود چرا که برای بیماران سلامتی و تناسب اندام لازمه بعد از عمل از اولویت بیشتری نسبت به سرعت عمل اهمیت دارد.

در تبلیغات دستگاه اولترازذ عنوان میوشد که اولترازد تنها دستگاه کشور با توان ایجادنمای شش تکه درعضلات شکم (six pack) می باشد .در خصوص این مطلب که بیمار بتواند بعد از عمل دارای شکم شش تکه شود این قضیه کاملا به مهارت پزشک بر می گردد نه به نوع دستگاه  که عنوان شده اولترازد می تواند این کار را انجام بدهد .اینکه  چه مقدار و از چه ناحیه ای از شکم چربی استخراج شود تا شکم شش تکه ایجاد شود تحت کنترل دستگاه نمی باشد بلکه فقط به مهارت پزشک بر می گردد.

از لحاظ مقایسه قیمت فروش دستگاه اولتزازد با دستگاهای اروپایی مانند لیپوماتیک که تاییده FDA را دارد به راحتی گرانتر بودن حداقل دو برابری قیمت دستگاه می تواند خود گواهی بر ضعف عملکردی اولترازد نسبت به دستگاهایی مانند لیپوماتیک باشد.

در تبلیغات اولترازد توسط شرکت وارد کننده عنوان می شود که اولتزارد تنها دستگاه  لاغری و پیکرتراشی با قابلیت اجرا در تمام مناطق بدن: صورت , غبغب,بازو,سینه,شکم,پهلو,ران,ساق می باشد .این نیز یک مطلب غیر علمی می باشد چرا که با سایر دستگاهها مانند لیپوماتیک ، لیپولیزر،بادی جت نیز اینکار انجام میشود .

اولتزارد با حرارتش بتعث  ذوب شدن سلولهای چربی می شود لذا برای افرادی که تصمیم دارند چربی استخراج شده از بدنشان را در نواحی دیگر تزریق کنند این امکان وجود ندارد و انجام اینکار بسیار خطرناک می باشدحال آنکه دستگاه لیپوماتیک سلولهای چربی را بصورت سالم از بدن استخراج می کند لذا امکان تزریق چربی استخراج شده با لیپوماتیک به سایر نواحی بدن جود دارد.

اولتراز با داغ کردن سلولهای چربی آنرا بصورت روغن در می آورد ( مشابه آب شدن روغن جامد هنگام استفاده در آشپزی ) و بدنبال ذوب شدن چربی آنرا با ساکشن استخراج می کند

نقاط ضعف روشهای اولتراسونیک مانند اولترازد شامل موارد زیر می باشد

امکان ایجاد تاول های پوستی ناشی از رسیدن حرارت زیاد به پوست

امکان ایجاد لخته خون و ریسک آمبولی بدلیل حرارت دیدن زیاد سیستم عروقی .

امکان ایجاد کیست هایی که بخطر آسیب بافتی ایجاد شده و ریسک آنر ا دارد که مایع در این کیست ها محبوس شده و ایجاد سروما واحتمالا عفونت شود.ایجاد سروما می تواند به ناصاف شدن سطح پوست بینجامد

seroma-2

تورم زیاد بعد از عمل بدلیل حرارت زیاد ناشی از اولترازد

امکان ناصاف شدن پوست بدنبال اولترازد

ultra-z

ایجاد احساس کرختی و سوزن سوزن شدن طولانی مدت بدن بعد از  عمل، به دلیل حرارت زیاد وارد شده به اعصاب ناشی از اولترازد

شانس ایجاد نکروز پوستی و مرگ پوست بدلیل حرارت

اولترازد

اولترازد ساخت کشورهای آسیایی می باشد و متاسفانه تا کنون سازمان غذا و دارو آمریکا FDA  به این دستگاه مجوزات لازمه را نداده

نقاط قوت روشهای اولتراسونیک

عمدتا به دلیل ذوب شدن چربی ، این امکان وجود دارد که چربی های فیبروز شده و سفت کاملا ذوب شود

کلينيک تخصصي دکتر جواهري،در ضمينه عمل ليپوماتيک،ليپوليز،اولترازد فعاليت دارد و کليه اين فعاليت ها به صورت کاملا قانوني و رسمي بوده.پيکر تراشي بسيار حرفه اي را با دکتر جواهري تجربه کنيد و ديگر نگران چگونه لاغر شدنتان نباشيد.تمامي توضيحات مربوط به عمل ها در وب سايت موجود ميباشد و شما ميتوانيد گالري تصاوير مورد نظر را به صورت کامل مشاهده کنيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *