بیان دیدگاه

تاریخچه پیکر تراشی

پیکرتراشی

افراد امروزه به دنبال داشتن تناسب اندام می باشند و برای به دست آوردن اندامی زیبا از هیچ گونه کاری دریغ نمی‌کنند.

امروزه شاهد طرح بسیاری از عمل‌های نوین زیبایی در بین افراد هستیم که به بیان برخی از متخصصین نسبت به سایر روش‌های قدیمی که عوارض و نارضایتی‌های بسیاری از بیماران را به همراه داشته است، این روش‌ها از عوارض کمتری برخوردار هستند

sculpture به معنی مجسمه سازی است و lippsculpture  یا پیکرتراشی برداشن چربی به نیت شکل دهی به بدن می باشد که با لیپوساکشن عادی تفاوتهای چشمگیری دارد

وجود برخی از چربی‌های موضعی زیبایی اندام افراد را از بین می‌برد و باعث نارضایتی افراد از این عارضه به وجود آمده در بدن می‌شود که گاهی در نتیجه اضافه وزن افراد نیز است .امروزه روشهایی نوینی برای پیکرتراشی و شکل دهی به بدن ایجاد شده که می تواند تاثیر بسزایی در تناسب اندام آنها ایجاد نماید.عموما پیکر تراشی توسط لیپوماتیک صورت می پذیرد که دلیل آن ظرافت و دقت دستگاه لیپوماتیک در پیکر تراشی می باشد.

پیکر تراشی یا liposculpture  در حقیقت نوعی لیپوساکشن ولی از نوع خفیف و کم تهاجمی می باشد که در اواخر قرن 20 ایجاد شد .

 به جای استفاده از برش بزرگ برای حذف چربی در پیکرتراشی ، سوراخهایی ریز به قطر سه الی چهار میلیمتر در سطح پوست ایجاد شده و بدنبال آن چربی نواحی مختلف مکش می گردد.

هدف از ایجاد پیکرتراشی کاهش وزن نیست بلکه دقیقا مشابه مجسمه سازی می باشد .همانطور که یک مجسمه ساز با دقت فراوان اعضای صورت و پیکر مجسمه را به دقت و آرامی می تراشد و شکل می دهد ، در روش پیکر تراشی نیز اینکار می بایست با دقت و هنر زیاد در مورد برداشت چربی بدن صورت بپذیرد تا بتوان کانتور بدن شکل بگیرد.

با پیکر تراشی در حقیقت بدن فرد Resculp  می شود  .

تئوری اصلی ایجاد پیکرتراشی به عنوان راهی برای زیبایی و تناسب اندام بهتر در ابتدا  توسط دکتر ایتالیایی ارفاد فیشر در سال    1970 مطرح شد .

آزمایش های اجرایی این تئوری در دهه بعد  توسط یک دکتر فرانسوی، پیر فورنیه انجام شد.

با ایجاد روش برداشت چربی  ، پیکرتراشی توسط محلول تامیسنت (روش ورم کرده )  در اواخر 1980 توسط دکتر جفری کلاین، این روش محبوبیت حاصی در استرالیا به دست آورد و در سراسر اروپا و امریکا گسترش یافته است.

روش بکاربردن  تامیسنت نقشی کلیدی در پیکرتراشی یا  liposculpting دارد . در این فرایند، یک محلول ترکیبی  بی حسی کننده موضعی در زیر پوست در نواحی مورد نظر تزریق می شو و بدنبال آن  چربی متورمشده و بصورت مایع در می آید لذا استخراج آن آسانتر می شود.

در مرحله نهایی پیکرتراشی از طریق کانولهای مختلف ، چربی ها از بدن خارج می گردد.یکی از بهترین دستگاهها برای انجام پیکر تراشی دستگاه لیپوماتیک می باشد که در مرکز لاغری ویتا کلینیک ، پیکر تراشی با دستگاههای لیپوماتیک نیز به خوبی  انجام می شود.

کلينيک تخصصي دکتر جواهري،در ضمينه عمل ليپوماتيک،ليپوليز،اولترازد فعاليت دارد و کليه اين فعاليت ها به صورت کاملا قانوني و رسمي بوده.پيکر تراشي بسيار حرفه اي را با دکتر جواهري تجربه کنيد و ديگر نگران چگونه لاغر شدنتان نباشيد.تمامي توضيحات مربوط به عمل ها در وب سايت موجود ميباشد و شما ميتوانيد گالري تصاوير مورد نظر را به صورت کامل مشاهده کنيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *