بیان دیدگاه

انواع مختلف لیپوماتیک

انجام لیپوماتیک گردن و غبغب جزو عملهایی می باشد که در صورتیکه بیمار سن زیر 45 سال داشته باشد و قوام پوست خوبی داشته باشد نتیجه مطلوبی خواهد گرفت .

لیپوماتیک

برای بررسی بیمار می بایست از بیمار خواسته شود که دندانهایش را بفشارد clenching   و همچنین زبان را به سقف دهان فشار بدهد  تا عضله پلاتیسما سفت شود و محل دقیق چربی و همچنین حاشیه این عضله  مشخص شود.

چربی روی عضله پلاتیسما با ایجاد سوراخ submental  استخراج می شود ولی چربی دورتر از این عضله باید بصورت مستقیم برداشته شود .

برای بیمارانی که پوستشان خاصیت ارتجاعی خوبی ندارد توصیه میشود یک هفته قبل از قبل چند جلسه RF  مونو پلار انجام بدهند و اگر دقیقا قبل عمل RF انجام شود خاصیت ارتجاعی پوست دو برابر می شود .

قبل از عمل می بایست وضعیت غدد ساب مندیبولار بررسی شود چونکه در بعضی افراد این برآمدگی بصورت چربی خود را نشان می دهد.

برسی موقعیت استخوان هیویید قبل عمل مهم است چرا که اگر این استخوان بالا باشد نسبت به افرادی که این استخوان در پایین  قراردارد نتیجه بهتری از عمل می گیرند( بخصوص برای cervicomental angle  ).

mandibular-nerve

برای رسم خطوط لیپوساکشن بیمار می بایست در حالت نشسه قرار بگیرد و حاشیه عضله sternocleidomastoid را با کشیدن خطوط مشخص باید کرد و امتداد داد به سمت پایین در خط وسط گردن ادامه داد تا به sternal notch برسد.

Care must be taken to identify the jowl bilaterally as it will extend slightly below the mandibular ramus.

The superior extents of the jowl should be marked as well.

The extent of submental fat is then identifi ed and marked.

Untitled-4

برای ایجاد بیحسی می بایست از 0.1% lidocaine tumescent solution. استفاده نمود .میزان تزریق تامیسنت مهم است که به گونه ای نباشد که intraoral airway occlusion ایجاد کند.عمل لیپوماتیک می بایست 30 الی 45 دقیقه بعد از تزریق تامیسنت انجام شود.

برای انجام عمل بیمار باید سر خود را hyperextend  کند و اگر اینکار برای بیمار مشکل بود باید سر تخت بیمار را پایین آورد.

جهت عمل ساکشن ابتدا می بایست ناحیه ساب منتال انجام شود.

Machine suctioning of submental region. Note  surgeon’s left hand identifying and protecting the marginalmandibular nerve

Untitled-7

هنگام ساکسن می بایست مواظب marginalmandibular branch  باشیم .

Untitled-6

It is most vulnerable to injury below the ramus of the mandible when the neck is hyperextended, as well as along the anterior third of the jawline. Suctioning in a superfi cial plane in these regions is advised.

ساکشن گردن نباید از خط ماهیچه استرنونوکلیدو ماستویید تجاوز کند که آسیبی به عروق وارد نشود.

کلينيک تخصصي دکتر جواهري،در ضمينه عمل ليپوماتيک،ليپوليز،اولترازد فعاليت دارد و کليه اين فعاليت ها به صورت کاملا قانوني و رسمي بوده.پيکر تراشي بسيار حرفه اي را با دکتر جواهري تجربه کنيد و ديگر نگران چگونه لاغر شدنتان نباشيد.تمامي توضيحات مربوط به عمل ها در وب سايت موجود ميباشد و شما ميتوانيد گالري تصاوير مورد نظر را به صورت کامل مشاهده کنيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *